Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рішення Конституційного Суду: Верховна Рада повноважна звільняти голову Нацбанку лише за відповідним поданням Президента

0 29
КИЇВ, 3 березня. /Геннадій Черненко – УКРІНФОРМ/. Верховна Рада повноважна звільняти з посади голову Національного банку України лише за умови внесення на її розгляд відповідного подання Глави держави. Таке рішення оприлюднив Конституційний Суд у справі за поданням Президента України щодо офіційного тлумачення пункту 18 частини першої статті 85 Конституції України.

Як повідомляв УКРІНФОРМ, конституційне подання Глави держави було зумовлене рішенням Верховної Ради від 26 січня нинішнього року про скасування власної постанови від 16 грудня 2004 року щодо призначення Володимира Стельмаха на посаду голови Нацбанку. Автор подання просив суд роз’яснити, чи є підставою для звільнення з посади голови НБУ рішення парламенту, прийняте за відсутності подання Президента України, і чи допускається звільнення голови НБУ в інший спосіб, ніж за поданням Глави держави.

Голова КС Андрій Стрижак, коментуючи рішення суду, наголосив на двох його ключових моментах. По-перше, відзначив він, КС вкотре підтвердив, що парламент, Президент і Кабінет Міністрів мають діяти тільки у спосіб, визначений Конституцією України. По-друге, не варто шукати правові підстави для вирішення тієї чи іншої проблеми в Конституції і законодавстві, якщо їх там немає. “Якщо якісь проблеми не врегульовані в законі, скажімо, як звільнити в інший спосіб голову Нацбанку, то потрібно це вирішувати спочатку в Конституції, потім у законі, і не потрібно шукати інші шляхи вирішення проблеми, тому що все одно колись це буде визнано неконституційним”, – сказав А.Стрижак.

На його переконання, конфлікт між парламентом і Президентом з приводу перебування на посаді голови Нацбанку буде вичерпано, якщо народні депутати виконають оголошене сьогодні рішення Конституційного Суду.

Джерело:

УКРІНФОРМ

Залиште коментар