Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

РЄ: злочини на расовому ґрунті в Україні кваліфікують як хуліганство

0 12

. Виконуючий обов’язки Голови ЄКРН, Франсуа Сaнт’Анджело зазначив, що  розпуск Державного комітету у справах національностей та релігій утворив вакуум у боротьбі з ксенофобією та расовою і етнічною дискримінацією.

“Навіть якщо уряд і розробив плани дій по боротьбі з ксенофобією та расовою і етнічною дискримінацією, розпуск Державного комітету у справах національностей та релігій утворив вакуум у цій сфері”, – зазначається у доповіді.

“В країні не існує вичерпного антидискримінаційного законодавства.  Більш того, попри прагнення державних органів влади посилити законодавство щодо надання притулку,  процедури визначення статусу біженця у кількох випадках блокувалися”, – додається у доповіді.

В доповіді також зазначається, що порушення з боку працівників міліції під час їх контактів з особами, що належать до таких уразливих груп населення,  як-от мігранти та шукачі притулку, є досить поширеними. МВС не докладає зусиль щодо регулярного нагляду за інцидентами та угрупуваннями расистського характеру, йдеться в доповіді. Масштаби вказаної проблеми, на думку ЄКРН є замаскованими, тому що існує практика кваліфікувати злочини на ґрунті расової ненависті як хуліганство.

Саме тому ЄКРН рекомендує визначити орган, який координуватиме роботу з протидії расизму та расовій дискримінації. Також рекомендується створити незалежний орган,  уповноважений приймати скарги на працівників міліції стосовно расизму та расової дискримінації.

 

Теги:

антидискримінаційне законодавство, расизм

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар