Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Результати моніторингу незалежності суддів

0 24

16 грудня 2014 року Центром суддівських студій проведено круглий стіл “Презентація та обговорення результатів Моніторингу незалежності суддів в Україні”, який проводився спільно з Радою суддів України за фінансової підтримки уряду Швеції.

Опитування суддів та адвокатів щодо дотримання конституційного принципу незалежності суддів в Україні відбулося у вересні-жовтні 2014 року, повідомляє сайт судової влади.

У круглому столі взяли участь голова Ради суддів України Валентина Сімоненко, голова ВККСУ Сергій Козьяков, голова ДСА Зеновій Холоднюк, судді ВСУ,  ВССУ, ВГСУ, ВАСУ, науковці, представники міжнародних організацій та ЗМІ.

За результатами опитувань 69,3% з 1311 опитаних суддів різних судів і різних юрисдикцій відзначають, що їм відомі факти намагання вплинути на позицію суду на час розгляду ним судової справи.

Так, за даними моніторингу найбільший вплив неправомірного втручання походить від учасників мітингів і пікетів – 61,5%, представників політичних партій – 48,2%, представників ЗМІ – 47,3%, народних депутатів – 45,4% та представників громадських організацій – 45,4%.

Як відзначають експерти, таке втручання відбувається під час розгляду суспільно резонансних справ. Якщо говорити про показники по судових інстанціях, то найбільша кількість таких фактів відзначають судді вищих спецсудів – 77,8%, на другому місці судді апеляційних судів – 72,6% і судді місцевих судів – 67,6%. Слід зазначити, що в рамках моніторингу проходило опитування і адвокатів (117). Так, у своїх відповідях щодо неправомірного втручання в діяльність суду під час судового розгляду 91,7% адвокатів констатували, що їм відомі подібні факти. На думку адвокатів найбільш «впливовими» особами на рішення суду є голови судів, в яких розглядається справа (76,1%), такий же показник мають і прокурори; керівники та судді судів вищих інстанцій – 65%, народні депутати – 59,8%, сторони у справі та їх представники – 58,1%.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар