Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

«Рейдерство» стане юридичним і караним поняттям

0 14

Уряд України має намір на законодавчому рівні ввести визначення «рейдерство», а також встановити кримінальну відповідальність за рейдерські дії.
Про це повідомив перший віце-прем’єр-міністр Сергій Арбузов на засіданні Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств.
«На сьогоднішній день пропонується законодавчо визначити поняття «рейдерство»і встановити кримінальну відповідальність за сприяння цьому злочину» , — сказав Арбузов.
Також планується внести зміни до Кримінального кодексу України, яким встановити кримінальну відповідальність за дії, які можуть призвести до незаконного захоплення підприємств.
При цьому перший віце -прем’єр заявив про необхідність розробити державну антирейдерську програму. Арбузов звернувся до підприємців і компаній з проханням повідомляти уряду про всі факти спроб здійснення рейдерських дій і пообіцяв, що уряд буде реагувати на кожне з таких звернень.
За інформацією прес-служби першого віце-прем’єра, на сьогоднішньому засіданні Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств планується розглянути питання, що стосуються конфліктів навколо компанії Swissport International, ТОВ «Порше Іммобіле Україна» , «МакДональдс Юкрейн Лтд.»у відносинах із ЗАТ « ВТФ «Радосинь». Крім того, щодо конфліктів навколо ТОВ «Санаторій «Пролісок » ( Моршин, Львівська обл.), Бази відпочинку «Івушка», а також захоплення морських схилів та прибережної смуги в місті Одеса.
Крім того, комісія планує розглянути звернення Європейської Бізнес Асоціації з питань захисту прав інвесторів.
Як повідомлялося, в кінці травня Кабінет міністрів ухвалив рішення про відновлення роботи Міжвідомчої комісії з питань захисту прав інвесторів, протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств і посилив її склад.
Згідно з прийнятим рішенням, до складу комісії входять профільні міністри, а не їхні заступники. Також дещо розширені завдання та функції комісії, зокрема, щодо захисту прав інвесторів.
Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств була створена в лютому 2007 р. Після адміністративної реформи 2010 року робота комісії була припинена і відновлена в жовтні 2011 року.
Комісію очолює перший віце-прем’єр-міністр України.

Теги:

рейдерство

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар