Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Реформа містобудування: Прозорі механізми мають бути доведені до автоматизму в кожній громаді

0 3

Наступним етапом реформи містобудування має стати запуск прозорого механізму видачі дозвільних документів у кожній громаді. Про це заявив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час зустрічі з експертним середовищем у сфері будівництва. На заході були присутні представники Конфедерації будівельників України, профільних асоціацій, Офісу простих рішень та результатів, Державної інспекції архітектури та містобудування, народні депутати.

«На загальнодержавному рівні механізм запрацював, і ми фіксуємо значні досягнення в реформуванні містобудівної сфери. Це — перемога кожного, хто працював над концепцією реформи — експертного середовища та представників центральної влади. Наступним етапом має стати запуск прозорого механізму видачі дозвільних документів у кожній громаді, вони мають бути доведені до автоматизму. Органи місцевого самоврядування мають працювати в рамках загальної концепції. Настав той час, коли можна використовувати потенціал будівельної галузі країни на максимум, адже це — двигун української економіки», — наголосив Олексій Чернишов.

Очільник Мінрегіону відзначив продуктивну роботу Державної інспекції архітектури та містобудування. Зокрема, за понад чотири місяці роботи ДІАМ опрацювала понад дві тисячі дозволів, з них — понад півтори тисячі були схваленими, майже 700 отримали обгрунтовану відмову. Також було опрацьовано майже 1400 заявок на отримання сертифікату, видано — майже 600.

Зазначимо, у вересні 2021 року було ліквідовано Державну архітектурно-будівельну інспекцію (ДАБІ) і створено новий цифровізований орган із відмінною структурою, повноваженнями та принципами роботи — Державну інспекцію архітектури та містобудування (ДІАМ).

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що реформа містобудівної галузі базується на трьох основних принципах — децентралізації, цифровізації та відповідальності.

Міністерство розвитку громад та територій України

Залиште коментар