Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Референдуми Донбасу не мають юридичних наслідків та не вплинуть на цілісність України

0 21

Так звані «референдуми», які проводять у Донецькій і Луганській областях представники «народних республік», є незаконними і не мають жодної сили, а керівництво місцевих рад на Донбасі повинні усвідомлювати всю серйозність відповідальності за «співучасть у сепаратистських виступах».

Про це на брифінгу заявив міністр юстиції України Павло Петренко, пише «Інтерфакс». «Ці псевдоопитуваня не мають ні юридичних, ні фактичних наслідків. А ті особи, які за допомогою зброї намагаються їх якимось чином реалізувати, нестимуть відповідальність», — сказав він.

Міністр юстиції вважає, що основною метою осіб, які проводять «референдуми», є уникнення відповідальності за скоєні тяжкі злочини: вбивства, викрадення людей, пограбування, бандитизм.

Павло Петренко наголосив, що Генпрокуратура і Служба безпеки України під розписку попередили керівництво місцевих рад на Донбасі про кримінальну відповідальність за «співучасть у сепаратистських виступах». Вони повинні знати, що така відповідальність може бути досить серйозною, аж до довічного позбавлення волі.

«Проведення 11 травня ц.р. інспірованого, організованого та фінансованого Кремлем нелегітимного  «референдуму» про статус Донецької та Луганської областей є юридично нікчемним та не матиме жодних правових наслідків для територіальної цілісності і устрою України», — йдеться в поширеному коментарі зовнішньополітичного відомства. У МЗС зазначають, що «організатори цього злочинного фарсу свідомо пішли на порушення Конституції та законодавства України, знехтували закликами української влади та міжнародного співтовариства».

Як заявили у зовнішньополітичному відомстві, «український народ не визнає жодних терористичних референдумів ані на Донеччині, Луганщині, ані в Криму. Такою ж є реакція всього міжнародного співтовариства».

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар