Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

РАУ закликає зупинити наступ на незалежність адвокатури

0 21

Рада адвокатів України на позачерговому засідання схвалила відкрите звернення щодо неприпустимості порушення прав адвокатів та наступу на конституційний статус інституту адвокатури в Україні.

Рада адвокатів України вимагає негайно припинити порушення прав адвокатів та заявляє про неприпустимість:

втручання правоохоронних органів у діяльність адвокатів;

ототожнення адвоката із клієнтом;

проведення обшуків, інших слідчих дій стосовно адвокатів.

порушення принципу презумпції невинуватості стосовно адвокатів.

Рада адвокатів України наголошує: обшуки, інші слідчі дії стосовно адвокатів можливі виключно за наявності законних підстав та з урахуванням вимог Конвенції, Конституції України, Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Відкрите звернення РАУ буде скеровано до міжнародних адвокатських співтовариств та національних адвокатур інших країн.

Рішення РАУ прийнято у зв’язку з проведенням у адвокатів обшуків, що однозначно оцінюються адвокатурою як тиск та незаконне перешкоджання адвокатській діяльності та відсутністю конкретних дій і ознак готовності розслідувати ці випадки і встановити відповідальних за численні порушення законодавства. РАУ також врахувала публічні заяви про підготовку нових масових обшуків адвокатів у рамках розслідування резонансних кримінальних справ, що є неприпустимим наступом на незалежний інститут адвокатури,

Прикро, що замість демонстрації професіоналізму і безкомпромісності у боротьбі з корупцією, НАБУ хизується неповагою до закону і повною безкарністю. Новостворена інституція посіла найбільш агресивну позицію до адвокатів, обравши їх інструментом у міжвідомчій боротьбі”, – ідеться у зверненні РАУ.

У документі нагадується про низку кроків НААУ для здійснення юридичного і політичного впливу на ситуацію і запуску механізмів парламентського контролю над діями посадових осіб названих правоохоронних органів.

Водночас, формат засідання Комітету з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, яке відбулося 13 липня, за участю представників Рад адвокатів м. Києва та Київської області, свідчить про нерозуміння з боку депутатів масштабів цієї проблеми. Вона не є локальною, і адвокатура не оцінює її як одиничний випадок в одному досудовому розслідуванні. Ідеться про виклик усій адвокатурі. Проведення Комітету без представників Національної асоціації адвокатів яскраво свідчить про відмінності оцінок між адвокатами та правоохоронцями і депутатами”, – ідеться у документі.

РАУ очікує, що звернення до Голови Верховної Ради та групи депутатів, які мають статус адвоката, про створення тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді буде підтримано.

Небезпечними прийомами, які використовуються правоохоронцями проти адвокатів, стало штучне розділення у професійній спільноті на лояльних, які подають заяви про відсутність порушень при обшуках, «опозиційних» та «злочинців». Принизливі заяви керівника НАБУ, який сам має статус адвоката, націлені на ослаблення консолідованості адвокатської спільноти, яка в такі небезпечні моменти має бути об’єднаною”, – констатує Рада адвокатів України.

У зверненнях до міжнародних партнерів НААУ – Міжнародної асоціації правників (ІВА) та Ради адвокатських та правничих товариств Європи (ССВЕ) з зроблено акцент на використані для доступу до адвокатської таємниці та тиску на адвокатуру судових рішень, які суперечать гарантіям ст. 8 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод з урахуванням практики Європейського суду з прав людини.

Повний текст відкритого звернення РАУ

Джерело:

НААУ

Залиште коментар