Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рахункова палата: кошти, виділені ДСА використані неефективно

0 12

Рахункова палата провела аудит ефективності використання коштів держбюджету, виділених Державній судовій адміністрації (ДСА) України на виконання функцій з організаційного забезпечення діяльності судів та установ судової системи. Встановлено, що впродовж 2010 року та І півріччя 2011 року ДСА не вирішила низки актуальних проблем у цій сфері, що завадило повному, всебічному та ефективному функціонуванню судів. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.

Існуюча система управління та внутрішнього фінансового контролю в ДСА не забезпечує ефективного використання судами виділених фінансових і матеріальних ресурсів.

Залишаються актуальними питання укомплектування служби судових розпорядників, перерозподілу й оптимізації чисельності працівників обслуговуючого апарату залежно від навантаження та фактичної кількості судів і суддів, забезпечення діяльності кваліфікаційних комісій та органів суддівського самоврядування. Не вирішено проблем щодо ведення судової статистики, організації діловодства в судах, а також матеріально-технічного, інформаційного забезпечення судів, будівництва і капітального ремонту приміщень, в яких здійснюється судочинство. Як наслідок, кожен сьомий суд працює в приміщеннях, не придатних для здійснення правосуддя.

Відсутня затверджена нормативно-правова база, яка визначала б порядок ведення судової статистики та діловодства в судах. Служба судових розпорядників здатна забезпечити лише третину судових засідань. У результаті погіршуються умови праці суддів та апарату, ускладнюється робота з узагальнення судової практики за різними категоріями справ, виникають перешкоди вільному доступові громадян до правосуддя.

Теги:

ДСА, забезпечення суддів

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар