Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Раді пропонують повернути кримінальну відповідальність за контрабанду

0 19

Народні депутати Геннадій Москаль (ВО «Батьківщина») та Сергій Мошак (Партія регіонів) зареєстрували у парламенті законопроект № 2716, що містить зміни до Кримінального кодексу. Автори ініціативи пропонують знову встановити покарання за контрабанду у великих розмірах у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 7 років.

Під великими розмірами мається на увазі нелегальне ввезення товарів на суму, що в тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян – тобто 17 тис. грн. Правда, в пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що ця сума у 2013 році становить 573,5 тис. грн, пише «КоммерсантЪ-Украина».

З 17 січня 2012 незаконне переміщення товарів через митний кордон тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 100% від вартості товару з повною його конфіскацією. При повторному порушенні санкції подвоюються. Кримінальне переслідування зараз залишається тільки для контрабанди культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, вибухових речовин і зброї.

На думку авторів законопроекту, гуманізація не дозволяє протидіяти нелегальному ввезенню.

«Втрачений товар завжди можна купити знову, знайти гроші, заплатити штраф, покрити збитки. Ніхто не може заборонити платити штраф за конфісковану митницею партію товару і паралельно займатися перевезенням нової контрабанди, виручка від якої з головою покриє форс-мажорні витрати», –  йдеться в пояснювальній записці.

Автори документу зазначають, що кримінальне покарання за контрабанду існує у низці європейських країн – наприклад, в Ірландії (до 5 років) і Великій Британії (до 7 років); в Росії також хочуть посилити відповідальність за це правопорушення.

Згідно з даними прес-служби Міністерства доходів і зборів, у 2012 році митними органами було порушено більше 23 тис. справ за фактом порушення митних правил на суму майже 2 млрд грн. Однак, перераховані до бюджету суми – мізерні: минулого року до казни надійшло менше десятої частини від нарахованого. «Очікуваного скорочення контрабандних потоків не відбулося», – наголошує джерело у Міндоходів.

У прес-службі міністерства заявили, що вивчать запропонований законопроект.

Джерело:

Тиждень

Залиште коментар