Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада змінила процедуру «спікерства»

0 15

Верховна Рада України змінила порядок обрання та звільнення спікера

За ухвалення відповідного закону “Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України” (щодо обрання, призначення та відкликання посадових осіб) проголосували 255 народних депутатів з 268 зареєстрованих в сесійній залі, передає УНІАН.

Закон передбачає зміну порядку обрання голови Верховної Ради та відкликання його з посади, встановивши, що відповідні рішення приймаються відкритим поіменним голосуванням більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради України. До цього встановлювалося, що рішення щодо кандидатур на посаду голови Верховної Ради приймається таємним голосуванням шляхом подачі бюлетенів.

Ухваленим законом пропонується скасувати чинну норму Регламенту, відповідно до якої обраним головою парламенту вважається кандидат на посаду, який отримав більшість голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, у випадку, якщо бюлетені для таємного голосування одержали не менше двох третин народних депутатів від їхньої фактичної чисельності. Змінює закон і процедуру прийняття парламентом рішення про відкликання першого заступника і заступника голови Верховної Ради, а також запроваджує можливість одночасного обрання голови ВРУ.

У пояснювальній записці до закону зазначається що “наслідком прийняття закону буде приведення у відповідність з Конституцією України положень чинного Регламенту, а також вдосконалення процедури обрання голови Верховної Ради України, першого заступника і заступника голови Верховної Ради України та відкликання їх з посад”.

Цікаво, що за прогнозами новим головою Верховної ради у разі відставки Володимира Литвина може стати Іван Плющ. Як повідомляє джерело Української правди, кандидатура І. Плюща є фаворитом на цю посаду. До його переваг можна віднести те, що він уже двічі очолював Верховну Раду, а також відсутність особистих амбіцій у зв’язку з похилим віком.

Як відомо, після перемоги Віктора Януковича на виборах президента, І. Плющ увійшов до провладної коаліції.  Йому вдалося зберегти свого ставленика Володимира Хоменка на посаді губернатора Чернігівської області. До речі, це — єдиний випадок, коли після приходу В. Януковича залишилася працювати губернатором людина, призначена ще президентом Віктором Ющенком.

Теги:

Верховна Рада, спікер

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар