Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада заборонила судам забороняти збори акціонерів

0 25

Верховна Рада заборонила забезпечення судових позовів шляхом винесення судами визначень про заборону зборів акціонерів, про заборону ухвалення акціонерами рішень, про заборону надання реєстратором, хранителем, депозитарієм реєстру акцій для проведення зборів акціонерів і визначень про заборону участі в зборах того або іншого акціонера.

За ухвалення в цілому відповідного законопроекту №1109 (автори – депутати Ради Микола Оніщук від фракції Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона», Андрій Портнов від фракції Блоку Юлії Тимошенко і Дмитро Притика від фракції Партії регіонів) проголосувало 349 депутатів за необхідних 226. Прийнятий документ, зокрема, припускає доповнення статті 67 Господарського процесуального кодексу нормою про те, що не допускається забезпечення судових позовів шляхом винесення судом визначення зі встановленням вище перелічених заборон.

Прийнятий документ також передбачає неприпустимість визначення судами правомочності зборів акціонерів.

У записці пояснення до законопроекту йдеться, що він розроблений з метою заборони суддям застосовувати засоби забезпечення позову, що можуть привести до протиправного захоплення управління підприємствами.

Як повідомлялося, законопроект №1109 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу» був зареєстрований в парламенті 4 грудня 2007.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар