Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада заборонила банкам підвищувати процентні ставки за раніше виданими кредитами

0 17

Верховна Рада заборонила комерційним банкам в односторонньому порядку приймати рішення про збільшення процентних ставок за раніше виданими кредитами і про зниження ставок по раніше внесених депозитах.

За ухвалення в цілому відповідного законопроекту №3343 (автор – член фракції Блоку «Наша Україна – Народна Самооборона» Борис Тарасюк) проголосувало 239 депутатів при необхідних 226.

Даний документ припускає внесення змін до закону «Про банки і банківську діяльність» і до Цивільного кодексу.

Зокрема, стаття 55 закону «Про банки і банківську діяльність» доповнюється нормою про те, що банкам забороняється в односторонньому порядку міняти умови укладених з клієнтами договорів, зокрема, підвищувати ставки за виданими кредитами і знижувати ставки по внесених депозитах.

На думку автора законопроекту, ухвалення документа дозволить поліпшити захист прав клієнтів банків і захистить їх від необґрунтованого підвищення ставок за кредитами.

Як повідомлялося, зараз при укладенні кредитних договорів банки, як правило, залишають за собою право перегляду в односторонньому порядку процентних ставок за кредитами.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар