Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада Європи критикує українські суди

0 13

Сьогодні Рада Європи (РЄ) оприлюднить звіт комісара з прав людини про ситуацію в Україні. За інформацією видання “Комерсант-Україна” документ міститиме жорстку критику української системи судочинства. Напередодні публікації комісар РЄ Томас Хаммарберг прокоментував цей факт.

Коментуючи прийняття закону про судоустрій, він сказав: “Не можна говорити, що всі проблеми криються в цьому законі. Багато з них давні і існували задовго до ухвалення закону “Про судоустрій”. Наприклад, якщо ми говоримо про систему призначення суддів, то політична складова була тут раніше і залишилася сьогодні. Процедури в суді дуже тривалі, до ухвалення рішення проходить багато часу. Є немало випадків, коли на практиці рішення судів не виконуються. Ми стурбовані надмірним застосуванням досудового затримання, внаслідок чого люди, які цілком можуть бути невинними, надовго опиняються у в’язниці”.

Він відзначив, що в Україні у звинувачення в судовому процесі надто багато влади. “Звіт буде в значній мірі про те, як працює ваша система юстиції, він міститиме критичні зауваження і наші пропозиції. Випадки корупції, політичного впливу на судові процедури чинять згубну дію на рівень дотримання прав людини. Частина проблем обумовлена нерівноправ’ям сторін в судовому процесі – у звинувачення в Україні надто багато влади. Є проблеми, пов’язані з прямим або непрямим політичним впливом на суди. І, нарешті, Україні потрібно боротися з насильницькими методами роботи правоохоронних органів – як при затриманні, так і при розслідуванні злочинів”, – сказав Хаммарберг.

Нагадаємо, керівник головного управління з питань судового устрою Адміністрації Президента України Андрій Портнов раніше заявляв, що ухвалення нового КПК дозволить збільшити кількість виправдувальних вироків судів з 0,2% до 30-40%.

Теги:

Рада Європи, судочинство

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар