Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада врегулювала процедуру імпічменту президенту

0 49

Верховна Рада врегулювала процедуру перевірки Конституційним судом дотримання спеціальною парламентською комісією норм розслідування та розгляду справи про відсторонення Президента у порядку імпічменту.

За прийняття в цілому законопроекту № 2219 проголосували 363 депутати.

Закон вдосконалив форму и зміст конституційного звернення Ради про відкриття конституційного провадження по таким справам.

Зокрема, закон встановив, що конституційне подання Ради про перевірку дотримання процедури розслідування справи про відставку Президента повинно містити детальний опис здійснених спеціальною тимчасовою слідчою комісією процедурних дій з зазначенням дат, місць та підстав для здійснення таких дій.

Крім того, таке конституційне подання повинно містити документи та інші матеріали, які підтверджують дотримання конституційною процедури розслідування та розгляду справ про відсторонення президента з посади.

Провадження по такій справ відкривається не пізніше ніж на 2 робочий день після надходження вказаного подання Ради в КС.

Раніше законодавство не визначало терміни відкриття провадження по таким справам.

Рада також врегулювала порядок перевірки КС відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції вимогам статей 157 та 158 Конституції, які передбачають, що Конституція не може бути змінена, якщо ці зміни передбачають обмеження прав та свобод громадян чи, якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності та опрушення територіальної цілісності України.

Підставою для відкриття конституційного провадження по таким справам є подання Ради.

Закон встановлює, що подібні справи є невідкладними та повинні розглядатися у місячний термін.

Крім того, Рада заборонила повторне призупинення актів Кабміну Президентом у випадку визнання КС їх конституційності чи відмови відкривати провадження про перевірку конституційності цих актів.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар