Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада відмовилася вважати 10 тис грн «особливо крупними розмірами відмивання коштів»

0 11

Верховна Рада відмовилася зменшити величини крупних і особливо крупних розмірів відмивання коштів в 10 разів з 102-306 тис. гривень до 10,2-30,6 тис. гривень при визначенні відповідальності.

За ухвалення в першому читанні законопроекту №4819 проголосувало 168 депутатів при 226 мінімально необхідних.

Проект припускав внесення зміни до Кримінального і Карно-процесуального кодексів, а також до закону «Про попередження і протидію легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом».

Законопроектом передбачалося віднести до відмивання доходів в крупних розмірах злочини на суми більше 600 (10,2 тис. гривень) неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян замість існуючої норми в 6 000 мінімумів (102 тис. гривень).

До легалізації доходів в особливо крупних розмірах пропонувалося віднести злочини на суми більше 1 800 (30,6 тис. гривень) неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян замість 18 000 мінімумів (306 тис. гривень).

Крім того, пропонувалося конфіскувати доходи на відповідну суму у разі неможливості конфіскації предмету злочину (легалізованих коштів або майна).

В той же час кримінальна відповідальність за легалізацію коштів, згідно проекту, залишалася на колишньому рівні – від 3 до 6 років з позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 2 років з конфіскацією коштів або майна, одержаних злочинним шляхом.

Здійснений повторно злочин або ж відмивання доходів в крупних розмірах передбачалося карати позбавленням волі строком від 7 до 12 років і позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією коштів або майна, одержаних злочинним шляхом.

Легалізація коштів в особливо крупних розмірах каралася б позбавленням волі строком від 8 до 15 років і позбавленням права займати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією коштів або майна, одержаних злочинним шляхом.

На даний момент неоподатковуваний податком мінімум доходів складає 17 гривень.

Нагадаємо, 11 червня Верховна Рада встановила відповідальність для юридичних осіб за отримання або дачу хабара.

Законом передбачається відповідальність юросіб за відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, зловживання владою або службовим положенням, перевищення влади або службових повноважень, отримання або дачу хабара і втручання в роботу судових органів.

Нововведення вступлять в силу з 1 січня 2010 року.

Джерело:

proUA

Залиште коментар