Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада відмовилася посилити відповідальність за підробку платіжних інструментів

0 12

Верховна Рада в середу відмовилася посилити відповідальність за підробку платіжних інструментів. За прийняття відповідного законопроекту №1463 проголосували 4 депутати при необхідних 226.

Рада також відмовилася направити даний законопроект на повторне перше читання.

Законопроект №1463 передбачав, що за підробку платіжних карт, а також документів на переказ коштів, за їх подальше використання, розповсюдження, транспортування, зберігання, пересилку передбачається тільки кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 1 до 3 років.

Наразі санкції за згадані правопорушення складають як штраф від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімальних доходів фізосіб, так і кримінальну відповідальність.

Повторне здійснення незаконних дій, а також за попередньою змовою групи осіб, яким відомості про платіжні інструменти стали відомі у зв’язку з їх службовою діяльністю, законопроект №1463 пропонував карати позбавленням волі на термін від 2 до 6 років з конфіскацією майна.

Зараз санкціями за згадані правопорушення є позбавлення волі на термін від 2 до 5 років.

За здійснення протиправних дій організованою групою, згідно законопроекту, покаранням було б позбавлення волі на термін від 5 до 8 років з конфіскацією майна.

Крім того, законопроект містив норму про те, що споживач має право на вільний вибір платіжних засобів за товари і послуги, а продавець, відповідно, не має права обмежувати покупця у формах і способах платежу, і зобов’язаний приймати до оплати будь-який платіжний інструмент, дозволений законодавством.

Нагадаємо, законопроект №1463 був зареєстрований у парламенті 31 січня 2008 року.

Автори – депутати Олександр Буряк від фракції Блоку Юлії Тимошенко, Василь Горбаль від фракції Партії регіонів, Олексій Логвиненко від фракції БЮТ і Дмитро Святаш від фракції ПР.

Джерело:

proUA

Залиште коментар