Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада відмовилася доручити ВСУ призначати і звільняти глав судів та їх заступників

0 13

Верховна Рада відмовилася доручити пленуму Верховного Суду призначати і звільняти голів та заступників голів судів. За прийняття за основу законопроекту №3163 проголосували 162 депутати, передають «Українські новини».

При цьому за направлення законопроекту на повторне перше читання проголосувало 171 депутат при мінімально необхідних 226.

Законопроектом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (про визначення порядку призначення суддів на адміністративні посади і звільнення з цих посад)» передбачалося встановити, що рішення про призначення і звільнення голови суду та його заступника приймає пленум Верховного Суду, а рішення про призначення і звільнення суддів спеціалізованих судів (Вищий адміністративний і Вищий господарські суди) приймає пленум відповідного вищого спеціалізованого суду.

При цьому рішення про призначення і звільнення голів судів та їх заступників приймалося би за поданням Вищої ради юстиції, яке вноситься на підставі рішення зборів суддів відповідного суду.

У пояснювальній записці до законопроекту наголошується, що рішенням Конституційного Суду від 16 квітня 2007 року визнано неконституційним положення закону «Про судовий устрій України», згідно з яким голів та замголів судів призначає і звільняє Президент.

Таким чином, чинне законодавство не визначає суб’єкт, який має встановлені повноваження призначати і звільняти голів та замголів судів.

Разом з тим у вказаному рішенні КС рекомендує Раді невідкладно в законодавчому порядку врегулювати це питання.

Нагадаємо, в червні 2008 року Рада створила тимчасову слідчу комісію для з’ясування обставин прийняття Радою суддів рішень про призначення суддів на адміністративні посади та їх звільнення.

Перед цим Рада суддів заявила про намір призначати і звільняти голів та замголів судів.

30 травня 2007 року Рада тимчасово дозволила Вищій раді юстиції призначати і звільняти голів та замголів судів.

Пізніше Печерський районний суд Києва зупинив цей дозвіл.

Раніше КС визнав неконституційним призначення і звільнення голів та замголів судів Президентом.

Джерело:

proUA

Залиште коментар