Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада відмовилась від мораторію на підвищення ЖКГ-тарифів для населення до 2011 року

0 18

Верховна Рада відмовилась доручити Кабінету Міністрів та органам місцевого самоврядування невідкладно запровадити на період до 1 січня 2011 року мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення.

За основу за проект постанови №5093 «Про мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для населення», внесений головою Верховної Ради Володимиром Литвином, проголосували 223 народних депутатів при необхідних 226, передає кореспондент «proUA».

Також депутати відмовились повернутися до голосування за цим проектом постанови. Тільки 223 підтримали таке рішення.

Згідно постанови уряд та органи місцевого самоврядування повинні були вжити заходів щодо надання населенню житлово-комунальних послуг відповідно до вимог, встановлених Законом України «Про житлово-комунальні послуги», та недопущення дій відповідних підприємств і організацій з відключення житлових приміщень від енерго-, тепло-, водо- і газопостачання.

Також уряд мав забезпечити неухильне дотримання вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» стосовно оприлюднення проектів актів щодо встановлення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги після закінчення дії мораторію та проведення їх відкритого обговорення за участю представників громадськості.

Крім того, Рада відмовилась ухвалити за основу проект закону №1026, яким запроваджується мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію, послуги громадського транспорту (крім таксі). Таке рішення підтримали тільки 202 депутати при необхідних 226. Також депутати відмовились знову повернутись до розгляду цього законопроекту, проголосували 208 депутатів.

Закон передбачав запровадження мораторію на період до встановлення розміру мінімальної заробітної плати і пенсій на рівні прожиткового мінімуму та до погашення заборгованості із виплат заробітної плати, стипендій та грошового забезпечення студентів, курсантів та учнів.

Також у законі зазначено, що житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію, послуги громадського транспорту (крім таксі) оплачуються населенням за цінами і тарифами, встановленими Кабінетом Міністрів, Національною комісією з питань регулювання електроенергетики і органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень, за станом на 1 жовтня 2007 року.

Джерело:

proUA

Залиште коментар