Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада відхилила законопроект Ющенка про Вищу раду юстиції

0 24

Верховна Рада відмовилася надати членам Вищої ради юстиції статус державних службовців.

За ухвалення законопроекту №1320 «Про внесення змін до закону «Про Вищу раду юстиції» (про питання організації і діяльності) в першому читанні не проголосував жоден депутат.

Законопроект передбачав діяльність ради на постійній основі.

Документ також містив норму, згідно якій змінюються вимоги до кандидатів, що претендують на роботу в раді.

Зокрема, передбачалося збільшення з 35 до 40 років мінімального віку кандидатів і з 10 до 15 років – мінімального стажу їх юридичної діяльності.

Згідно законопроекту, Вищу раду юстиції пропонувалося наділити повноваженнями вносити згідно закону на розгляд Верховної Ради представлення про звільнення з посад суддів, обраних безстроково.

Законопроектом передбачалося, що члени Вищої ради юстиції є державними службовцями, окрім осіб, які входять до складу ради за посадою.

Посади члена ради, голови Вищої ради юстиції і заступника голови пропонувалося віднести до першої категорії посад держслужбовців.

Члени Вищої ради юстиції не могли б входити в кваліфікаційні комісії суддів і ради суддів.

Одна і та ж людина могла б бути призначена на посаду члена Вищої ради юстиції не більше ніж два терміни підряд.

Член Вищої ради юстиції, перед тим, як приступити до виконання обов’язків, але не пізніше двох місяців з дня призначення, повинен був би приймати присягу перед Президентом.

Крім того, законопроект передбачав обрання голови Вищої ради юстиції з членів ради на 2 роки.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар