Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада узаконила право Тимошенко на призначення і звільнення голови ФДМ

0 16

Верховна Рада врегулювала законодавчі суперечності по звільненню голови Фонду державного майна.

За ухвалення в цілому запропонованого депутатом Ради Валерієм Писаренком (фракція Блоку Юлії Тимошенко) законопроекту № 1362 проголосували 234 депутати при необхідних 226.

Писаренко в пояснювальній записці відзначає, що, згідно з Конституцією, до повноважень парламенту відноситься призначення за поданням прем’єр-міністра голови ФДМ і звільнення його (без вказівки, за чиїм поданням), тоді як в законі «Про приватизацію державного майна» міститься норма, за якою голова ФДМ призначається і звільняється Президентом за згодою парламенту.

Писаренко відзначив, що Конституція має вищу юридичну силу, ніж закон, і запропонував парламенту вилучити із закону «Про приватизацію державного майна» норму, яка суперечить законодавству, що Рада і зробила.

Нагадаємо, раніше Писаренко пропонував Раді не лише внести вказані зміни до закону «Про приватизацію державного майна», але і прописати в законі «Про Кабінет міністрів», що прем’єр вносить подання до Ради і про призначення, і про звільнення голови ФДМ.

Проте потім Писаренко змінив текст свого законопроекту, відмовившись від таких змін в закон «Про Кабінет Міністрів».

Джерело:

proUA

Залиште коментар