Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада ухвалить скандальний закон про мітинги без оцінки Венеціанської комісії

0 19

Верховна рада України має намір ухвалити скандальний законопроект № 2450 «Про мирні зібрання» без офіційної відповіді експертів Венеціанської комісії, повідомила народний депутат Леся Оробець.

“Його розглянуть у четвер – так вирішила Погоджувальна рада, хоча лише минулого тижня на вимогу 150 громадських організацій був відправлений міжнародним експертам. Режим або не чекає від експертизи нічого втішного для себе, або дуже хоче захиститися перед виборами (або і після них) від гніву громадян”, – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

За її словами, такий законопроект дасть владі “репресивний кийок”, який на даний час їй недоступний. Також новий закон дозволить використання покарання у вигляді виправних робіт від двох місяців або до 15 діб адміністративного арешту за порушення порядку організації мирних зібрань.

“Високий цинізм режиму є спекуляцією на важливій для будь-якого громадянина темі. Не секрет, що у законі «Про свободу мирних зібрань» має потребу більше опозиція, ніж провладна більшість. Але не в його нинішній редакції. Це не свобода зібрань – це їхня смерть”, – підкреслила політик.

Як повідомлялося у 2010 році, Венеціанська комісія не схвалила законопроект про мирні зібрання.

Теги:

право на зібрання, мирні зібрання, протести

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар