Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада ухвалила закон про імпічмент президенту

0 26
Верховна рада знову прийняла законопроект, який регулює діяльність спеціальної тимчасової слідчої комісії парламенту при проведенні розслідування під час процедури імпічменту президента. За проект закону про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної ради в першому читанні проголосували 370 депутатів.

Законопроект регулює повноваження Верховної ради з визначення статусу, порядку створення і діяльності тимчасових органів парламенту – комісій – для усунення президента з посади в порядку імпічменту.

Представляючи законопроект, глава регламентного комітету Олександр Єфремов нагадав, що попередній закон про тимчасові слідчі комісії Конституційний суд рішенням від 10 вересня визнав неконституційним з процедурних причин. Проблема полягала в тому, що документ після подолання вето президента був опублікований під датою його першого ухвалення 15 січня 2009 року, а не повторного – 3 березня 2009 року. Крім того, закон був опублікований без підпису спікера.

Враховуючи те, що КС розглядав закон на предмет конституційності не по суті, а за процедурою набуття чинності, регламентний комітет запропонував внести новий проект закону про ТСК, підготовлений на основі старого закону. Комітет запропонував прийняти закон у цілому, проте у депутата Юрія Ключковського (НУ-НС) з’явилися доповнення до нього. Верховна рада вирішила все-таки підготувати документ до другого читання.

Разом з тим, підготовка законопроекту до другого читання проходитиме за скороченою процедурою – на це погодилися 253 народних депутата. Очікується, що документ буде винесений на суд нардепів на наступному пленарному тижні – у вівторок, 22 грудня.

Джерело:

ТСН

Залиште коментар