Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада суддів України обговорила антикорупційне законодавство

0 21

8 лютого 2013 року відбулося засідання Ради суддів України.  На засіданні обговорено та погоджено із зауваженнями проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення здійснення фінансового контролю та урегулювання конфлікту інтересів». Метою зазначеного проекту Закону є виконання рекомендацій експертів Європейської Комісії щодо удосконалення антикорупційного законодавства. Відповідно, законопроектом пропонується визначити механізм здійснення фінансового контролю шляхом запровадження перевірок декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, а також визначення інституцій, відповідальних за здійснення такого контролю. Запропоновані проектом Закону зміни також спрямовані на удосконалення положень Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» за результатами моніторингу його практичного застосування, що стосуються правового регулювання:

— обмежень щодо спільної роботи близьких осіб;

— обмежень щодо осіб, які звільнилися з посад або припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

 — проведення спеціальної перевірки осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

— механізму проведення антикорупційної експертизи нормативно-правових актів або проектів нормативно-правових актів;

— механізму оприлюднення відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру;

— захисту осіб, які повідомили про корупційні правопорушення;

— внесення відомостей до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення, та надання інформації з нього.

Законопроект пройшов експертизу Ради Європи, за результатами якої отримав позитивні висновки та при цьому висловлені рекомендації враховано у законопроекті.

 Також члени Ради суддів Україні доповнили попередній перелік питань, що виносяться на обговорення чергового ХІ з’їзду суддів України. Зокрема, питання щодо звільнення судді Конституційного Суду України Андрія Стрижака, черговість обрання з резерву та кандидатури до резерву членів ВККСУ та щодо обрання трьох членів ВРЮ за квотою Парламенту.

Джерело:

Судова влада

Залиште коментар