Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада суддів підтримала проект КПК

0 8

На ньому були підведені підсумки діяльності загальних судів при обранні запобіжного заходу у вигляді взяття під варту на стадії досудового слідства та додержання строків розгляду кримінальних справ. Про це повідомляє сайт судової влади України.

Голова Ради суддів України, Перший заступник Голови Верховного Суду України Ярослав Романюк зазначив, що крім модернізації законодавства, істотного поліпшення потребує також якість його застосування і судами, й органами досудового слідства та прокурорами, у роботі яких під час здійснення вивчення виявлено суттєві недоліки.

Зокрема, потребує поліпшення якість та обґрунтованість подань органів досудового слідства та прокурорів про обрання запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та продовження строків тримання під вартою. І в непоодиноких випадках, констатував Я. Романюк, необґрунтованість таких подань механічно переноситься в судові рішення щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді взяття під варту та продовження строків тримання під вартою.

Голова ради суддів загальних судів Павло Гвоздик у своїй доповіді підкреслив, що під час вивчення судової практики рада суддів загальних судів дійшла аналогічних висновків. Павло Гвоздик, у свою чергу, також наголосив на необхідності докорінного реформування кримінального процесуального законодавства, концепція якого повинна ґрунтуватися на міжнародно-правових стандартах.

Радник Президента України – керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента України Андрій Портнов зазначив, що сьогодні 15 громадян України очікують судових рішень у слідчому ізоляторі понад 8 років. На його думку, виправити ситуацію, що склалася, допоможе прийняття нового Кримінального процесуального кодексу України

За підсумками засідання прийнято рішення Ради суддів України, у якому судам надано відповідні рекомендації, а також зроблено висновок про підтримку проекту Кримінального процесуального кодексу України, внесеного Президентом України, як такого, що відповідає міжнародним стандартам у сфері захисту прав людини та спрямованого на вирішення системних проблем судочинства у кримінальних справах.

Теги:

Рада суддів України, проект КПК

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар