Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада суддів адмінсудів України прийняла рішення рекомендувати призначення повторно головою ВАСУ О.Пасенюка строком на 5 років.

0 18

Рада суддів адміністративних судів України прийняла рішення рекомендувати призначення повторно головою ВАСУ Олександра Пасенюка строком на 5 років. За це рішення проголосували 24 члени Ради суддів адміністративних судів України, проти – 13, передає кореспондент РБК-Україна.

Також рада відмовила у наданні рекомендацій звільнити О.Пасенюка з посади достроково. За це рішення проголосували 23 члени ради, 14 – висловилися за те, щоб рекомендувати звільнити О.Пасенюка.

Нагадаємо, голова Вищого адміністративного суду України Олександр Пасенюк вважає, що він має залишитись на займаній посаді “хоча б на період президентських виборів”. Він наголосив, що у законодавстві не прописаний механізм виконувача обов’язків голови суду при закінченні повноважень голови суду. За його словами, у законі лише зазначено, що при відсутності голови суду (під час відпустки, відрядження чи лікарняного) його обов’язки виконує перший заступник.

Також О.Пасенюк зазначив, що навіть за відсутності голови ВАСУ справи будуть розглядатися, але питання – в організації роботи. “Справи будуть розглядатись. Але справа в іншому – в організації роботи. У мене як у голови суду великий досвід організації роботи з проведення виборів … Тому я повинен залишитись хоча б на період виборів”, – наголосив він.

Нагадаємо, голова Верховного суду України Василь Онопенко звернувся до Ради суддів адміністративних судів України з проханням невідкладно надати рекомендацію про дострокове звільнення О.Пасенюка за неналежне виконання та перевищення своїх повноважень, порушення Конституції й законів України.

24 грудня 2009 р. спливає термін повноважень діючого голови Вищого адміністративного суду України О.Пасенюка. Згідно із законодавством, подання на призначення голови Вищого адміністративного суду готує голова Верховного суду України. Водночас діюча раніше норма про те, що подану кандидатуру затверджує Президент України, була скасована рішенням Конституційного суду. Таким чином, кандидатуру має затверджувати Рада суддів України, що не передбачено законами

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар