Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада прийняла закон про захист від будівельних афер

0 20

Верховна Рада удосконалила фінансові механізми інвестицій в будівництво житла. За ухвалення в цілому законопроекту проголосували 242 депутата.

Закон розширює перелік істотних умов договору управління майном, додаючи до них термін договору управління майном, порядок повернення установнику управління майна, переданого в управління управителеві, і майна, придбаного управителем в результаті управління майном. Також до істотних умов віднесені права, обов’язки і відповідальність установника управління і управителя.

Закон також збільшує штрафи і відповідальність за порушення законодавства забудовників, управителів, регулюючих органів і місцевого самоврядування.

Окрім цього, закон розширює застосування таких фінансових інструментів, як сертифікати фондів операцій з нерухомістю (сертифікати ФОН), уточнюючи норми застосування їх в системі фінансово-кредитних механізмів.

Сертифікати ФОН закон відносить до пайових цінних паперів.

Закон визначає процедуру закріплення однієї квартири за одним інвестором, щоб уникнути шахрайства недобросовісних управителів.

Документ вводить також термін «проектна декларація» – документ, який містить інформацію про забудовника, підрядну організацію, управителя фонду фінансування будівництва, об’єкт будівництва і об’єкт фінансування.

Проектна декларація підлягає обов’язковій реєстрації в органах державного архітектурно-будівельного контролю і публікації в ЗМІ.

Автори законопроекту – народні депутати В’ячеслав Коваль, Олександр Черноволенко, Олександр Клименко (всі – фракція блоку «Наша Україна – Народна Самооборона»), Олег Ляшко, Валерій Писаренко (обидва – фракція Блоку Юлії Тимошенко), Юрій Каракай (фракція Партії Регіонів).

Законопроект зареєстрований у Раді 7 березня.

Нагадаємо, в першому читанні законопроект був прийнятий 23 вересня.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар