Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада прийняла закон про боротьбу з відмиванням «брудних» коштів

0 33

Верховна Рада надала змогу правоохоронним органам України та іноземних держав виявляти, перевіряти і розслідувати злочини, пов’язані з відмиванням коштів та іншими незаконними фінансовими операціями.

За закон у цілому «Про запобігання та протидію легалізації, відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом» проголосували 393 народних депутатів, передає кореспондент «proUA».

Згідно закону, до легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, відповідно до закону, належать будь-які дії, пов’язані з коштами (власністю), одержаними (здобутими) внаслідок вчинення злочину, спрямовані на приховування джерел походження зазначених коштів (власності) чи сприяння особі, яка є співучасником у вчиненні злочину, що є джерелом походження зазначених коштів (власності).

Також дія цього закону поширюється на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, а також юридичних осіб, їх філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, що забезпечують проведення фінансових операцій на території України.

Крім того, законом встановлено, що суб’єктами первинного фінансового моніторингу є: банки, страхові та інші фінансові установи (крім недержавних пенсійних фондів та ломбардів); платіжні організації, члени платіжних систем, еквайрингові та клірингові установи; товарні, фондові та інші біржі; професійні учасники ринку цінних паперів, крім фондових бірж; компанії з управління активами; оператори поштового зв’язку, інші установи, які проводять фінансові операції з переказу коштів.

Також під моніторинг підпадають філії або представництва іноземних суб’єктів господарської діяльності, які надають фінансові послуги на території Україні; торговці нерухомістю (рієлтори); торговці дорогоцінними металами і дорогоцінним камінням та виробами з них; торговці предметами антикваріату або мистецтва; ломбарди, казино, нотаріуси, адвокати, юридичні та фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності, що надають юридичні послуги, фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності та юридичні особи, що проводять фінансові операції з товарами за готівку.

Водночас закон до суб’єктів державного фінансового моніторингу відніс: Національний банк України, Міністерство фінансів, Міністерство юстиції, Міністерство транспорту та зв’язку, Міністерство економіки, Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, Державну комісія з регулювання ринків фінансових послуг; Спеціально уповноважений орган.

Джерело:

proUA

Залиште коментар