Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада прийняла в цілому антикризовий пакет Ющенка

0 11

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект «Про першочергові заходи із запобігання негативним наслідкам фінансової кризи і про внесення змін до деяких законодавчих актів України». За проголосували 243 народних депутата, передає кореспондент «proUA».

БЮТ -154, ПР і КПУ – 0, НУНС – 69, Блок Литвина – 20.

Зокрема, законом створюється в державному бюджеті стабілізаційний фонд за рахунок надпланових надходжень від приватизації держмайна в 2008 році і надходжень від приватизації в повному об’ємі в 2009 році, а також за рахунок цільового розміщення державних цінних паперів, для підтримки банків і бізнесу. Кошти стабфонду використовуються у встановленому Кабміном порядку при узгодженні з комітетами Ради з питань фінансів і банківської діяльності і з питань бюджету.

Кошти стабфонду направлятимуть на надання кредитів для погашення, рефінансування кредитів, одержаних банками і підприємствами у іноземних кредиторів до 15 вересня, на кредитування або спільне фінансування інфраструктурних, інвестиційних і інноваційних проектів загальнодержавного значення строком до 10 років, на здешевлення кредитування проектів, що впливають на підвищення зайнятості населення.

Також кошти стабфонду виділятимуть на надання кредитів на завершення будівництва житла, здійснюваного із залученням іпотечних кредитів з спільним фінансуванням банків і забудовників, на розвиток внутрішнього попиту на призначені для експорту товари, попит на який в світі погіршав, на надання фінансової допомоги банкам, поповнення статутних капіталів державних банків і Державної іпотечної установи.

Крім того, законом передбачено збільшення ресурсів Фонду гарантування внесків за рахунок 25% прибутки Національного банку; відшкодування фондом гарантування внесків до 150 тис. гривень вкладникам ліквідованих банків, заборона на період до 2011 року банкам, що порушують нормативні вимоги НБУ, розподіляти прибуток і виплачувати дивіденди. Крім того, Рада дозволила Кабінету Міністрів надавати в 2008 році державні гарантії по кредитах міжнародних фінансових організацій на суму до 10 млрд. гривень.

Аграріям закон дозволяє акумулювати кошти податку на додану вартість для своїх потреб.

Крім того, Рада доручила Кабінету Міністрів розробити бездефіцитний державний бюджет на 2009 рік з обмеженням на державні позики на зовнішньому ринку.

Рада встановила, що зміни в законодавство, прийняті для подолання кризи, діють не довше, ніж до 1 січня 2011 року.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар