Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада посилила умови застосування амністії

0 24

Верховна Рада заборонила застосування амністії до осіб, кримінальні справи яких перебувають на стадії розслідування органами дізнання, досудового слідства або в судовому провадженні, але ще не розглянуті судом. За прийняття в цілому законопроекту № 4179 “Про внесення змін до закону “Про застосування амністії в Україні” проголосували 309 депутатів за 226 мінімально необхідних.

Крім цього, Рада заборонила застосування амністії до засуджених за вчинення умисного тяжкого або особливо тяжкого злочину, які відбули менше ніж дві третини покарання. Згідно з попередньою редакцією закону “Про застосування амністії в Україні”, застосування амністії до таких засуджених заборонялося, якщо вони відбули менше ніж половину покарання.

Крім цього, Рада заборонила амністувати осіб, яким смертну кару в порядку помилування замінено на позбавлення волі, а також осіб, засуджених до довічного позбавлення волі, і тих, які мають дві і більше судимостей за вчинення умисних тяжких та особливо тяжких злочинів.

Парламент також заборонив застосування амністії до засуджених за злочини середньої тяжкості, які відбули менше ніж половину покарання. Також заборонено амністію осіб, які вчинили злочин, внаслідок якого загинули двоє або більше осіб, та осіб, проти яких протягом останніх 10 років уже застосовували амністію чи помилування незалежно від зняття чи погашення судимості.

Амністія також не застосовувалася до засуджених за злочини проти основ національної безпеки, теракти, бандитизм, умисні вбивства за обтяжуючих обставин. Чинне законодавство не передбачає таких заборон на застосування амністії.

Нагадаємо, Рада має намір оголосити 2011 року амністію найбільш соціально незахищених засуджених, зокрема неповнолітніх, вагітних, літніх, інвалідів.

Теги:

амністія

Залиште коментар