Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада подолала вето Ющенка на безмитне ввезення устаткування

0 15

Верховна Рада подолала вето Президента Віктора Ющенка на звільнення промислових підприємств від ввізного мита на устаткування і комплектуючі, які не виготовляються в Україні, з 1 січня 2009 року до 1 січня 2011 року.

За подолання вето Президента проголосували 400 депутатів при 300 мінімально необхідних, передають «Українські новини».

Перед цим парламент відмовився підтримати пропозиції Ющенка і відхилити відповідний законопроект (за проголосували 30 депутатів при 226 мінімально необхідних).

Даним законопроектом Рада звільнила від ввізного мита основні фонди, матеріали, устаткування, комплектуючі, крім підакцизних товарів, які ввозяться промисловими підприємствами для створення нових виробництв і впровадження енергозберігаючих технологій.

Зокрема, Рада звільнила промислові підприємства від сплати мита у разі використання устаткування і комплектуючих для виробництва, а у разі нецільового використання підприємство зобов’язане сплатити ввізне мито і пеню в порядку і розмірах, передбачених законодавством.

Крім того, законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів про мінімізацію впливу фінансової кризи на розвиток вітчизняної промисловості» передбачається надання промисловим підприємствам права застосовувати щорічну 25% норму прискореної амортизації основних фондів.

Також Рада затвердила поетапне впровадження в Україні міжнародних екологічних норм до транспортних засобів.

Зокрема, Рада дозаволила ввезення на територію країни транспортних засобів не нижче за рівень «Євро-3» з 1 січня 2010 року, не нижче за рівень «Євро-4» з 1 січня 2012 року і не нижче за рівень «Євро-5» з 1 січня 2014 року.

Як повідомлялося, 18 грудня 2008 року Рада звільнила промислові підприємства від ввізного мита на устаткування і комплектуючі, які не виготовляються в Україні, з 1 січня 2009 року до 1 січня 2011 року.

На початку січня Ющенко ветував звільнення промислових підприємств від ввізного мита на устаткування в 2009-2011.

Секретаріат Президента вважає за доцільне збільшення мита на ввезення продукції агропромислового комплексу, автомобілебудування, легкої промисловості для захисту відповідних вітчизняних галузей.

Джерело:

proUA

Залиште коментар