Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада підвищила штрафи за використання сільгоспземлі без проекту землеустрою

0 18

Верховна Рада підсилила відповідальність за ведення сільськогосподарського виробництва на земельних ділянках сільськогосподарського призначення без розробки і затвердження проекту землеустрою. За прийняття в цілому законопроекту № 2626 проголосували 389 депутатів, передають «Українські новини».

Згідно поправок законопроекту до другого читання, було запропоновано прийняті в першому читанні зміни в частині відповідальності за використання сільськогосподарських земель без розробки і затвердження проекту землеустрою врахувати в Земельному кодексі, а не в Кодексі про адміністративні правопорушення, як було прийнято. Але депутати цю поправку не прийняли.

Так, згідно ухваленого закону, в рамках адміністративного порушення ведення виробництва на сільгоспземлях без затвердження в установленому порядку проектів землеустрою веде до накладення штрафу для громадян у розмірі 50-100 неоподатковуваних податком мінімумів податків громадян і для посадових осіб – 300-500.

Поки діють адміністративні штрафи у розмірі 5-20 неоподатковуваних податком мінімумів податків громадян і 15-30 відповідно.

На період до 1 січня 2015 року ведення діяльності на землях сільськогосподарського призначення тільки відповідно до проектів землеустрою має здійснюватися на ділянках загальною площею більше 100 га.

У цьому законі враховані деякі положення альтернативного законопроекту № 3338, який раніше був прийнятий в першому читанні.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики пропонувало Кабінету Міністрів зобов’язати орендаря сільськогосподарських земель дотримуватися рекомендованої сівозміни, структури посівних площ і науково обгрунтованих технологій вирощування сільськогосподарських культур.

Джерело:

proUA

Залиште коментар