Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада підвищила штрафи за використання сільгоспземлі без проекту землеустрою

18

Верховна Рада підсилила відповідальність за ведення сільськогосподарського виробництва на земельних ділянках сільськогосподарського призначення без розробки і затвердження проекту землеустрою. За прийняття в цілому законопроекту № 2626 проголосували 389 депутатів, передають «Українські новини».

Згідно поправок законопроекту до другого читання, було запропоновано прийняті в першому читанні зміни в частині відповідальності за використання сільськогосподарських земель без розробки і затвердження проекту землеустрою врахувати в Земельному кодексі, а не в Кодексі про адміністративні правопорушення, як було прийнято. Але депутати цю поправку не прийняли.

Так, згідно ухваленого закону, в рамках адміністративного порушення ведення виробництва на сільгоспземлях без затвердження в установленому порядку проектів землеустрою веде до накладення штрафу для громадян у розмірі 50-100 неоподатковуваних податком мінімумів податків громадян і для посадових осіб – 300-500.

Поки діють адміністративні штрафи у розмірі 5-20 неоподатковуваних податком мінімумів податків громадян і 15-30 відповідно.

На період до 1 січня 2015 року ведення діяльності на землях сільськогосподарського призначення тільки відповідно до проектів землеустрою має здійснюватися на ділянках загальною площею більше 100 га.

У цьому законі враховані деякі положення альтернативного законопроекту № 3338, який раніше був прийнятий в першому читанні.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики пропонувало Кабінету Міністрів зобов’язати орендаря сільськогосподарських земель дотримуватися рекомендованої сівозміни, структури посівних площ і науково обгрунтованих технологій вирощування сільськогосподарських культур.

Джерело:

proUA

Комментарии