Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада підтримала розширення повноважень Рахункової палати

0 17

Верховна рада попередньо схвалила законопроект, яким пропонується внести зміни до Конституції в частині надання Рахунковій палаті повноважень здійснення контролю за надходженнями коштів до держбюджету. “За” відповідний проект постанови №2049 п-1 проголосував 263 народний депутат.

Згідно із пояснювальною запискою, метою законопроекту є розширення компетенції Рахункової палати в частині наділення її повноваженням щодо здійснення контролю за надходженнями до держбюджету, що дасть змогу забезпечити повноцінний контроль за виконанням держбюджету.

“Прийняття запропонованих змін дасть можливість забезпечити дієвий контроль за виконанням держбюджету в повному обсязі, посилить роль Рахункової палати як незалежного органу фінансового контролю в Україні і сприятиме подальшому удосконаленню нормативно-правового регулювання діяльності Рахункової палати відповідно до міжнародних стандартів аудиту державних фінансів, – йдеться у пояснювальній записці.

Нагадаємо, що на сьогодні Рахункова палата здійснює контроль лише за використанням коштів держбюджету, залишаючи поза увагою дохідну частину бюджету.

Здійснення контролю за виконанням держбюджету, як доходної, так і видаткової частин, є вимогою основоположних міжнародних документів у сфері контролю держфінансів.

З квітня 2012 року головою Рахункової палати є Роман Магута.

Теги:

Рахункова палата, державний бюджет

Залиште коментар