Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада не змогла ратифікувати угоду з Кіпром про попередження ухилень від сплати податків

0 12

Верховна Рада України (ВР) не змогла прийняти проект закону № 0024 “Про ратифікацію конвенції між урядом України та урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і протоколу до неї”. За проголосували 215 народних депутатів з мінімально необхідних 226.

Документ повинен був замінити чинну нині угоду між урядами Кіпру та колишнього СРСР про уникнення подвійного оподаткування (було підписано 29 жовтня 1982, а набула чинності з серпня 1983 р. – дозволяє українським компаніям мінімізувати податки).

Згідно з положеннями Конвенції, дивіденди, що сплачуються резидентом України на користь резидента Кіпру, будуть оподатковуватися за ставкою 5% за умови володіння останнім не менше 20% статутного капіталу української компанії або здійснення інвестиції в розмірі не менше 100 тис. євро. У всіх інших випадках дивіденди будуть оподатковуватися за ставкою 15%. При цьому, виходячи з формулювання положень Конвенції, можна прийти до висновку, що знижена ставка також може застосовуватися в разі придбання акцій (часток) компанії (за умови, що винагорода становить не менше 100 тис. євро).

При виплаті резиденту Кіпру відсотків, в Україні буде утримуватися податок на репатріацію за ставкою 2%.

Платежі за надання права користування об’єктами інтелектуальної власності, в залежності від їх виду, можуть обкладатися в Україні за ставкою 10% або 5%. Стаття 12 Конвенції, що встановлює правила оподаткування роялті, наводить вичерпний перелік зазначених платежів, що може на практиці виключити з-під її дії деякі такі доходи (тобто застосування 15% ставки податку).

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар