Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада не дозволила скасовувати небезпечні для України рішення іноземних судів

0 26

Верховна рада відмовилася законодавчо передбачити право українських судів зупиняти виконання вирішень іноземних судів, якщо ті несуть загрозу національній і, у тому числі, енергетичній безпеці країни. За прийняття в першому читанні законопроекту №6544 “Про внесення змін в Цивільно- процесуальний кодекс” проголосували 62 депутати при мінімально необхідних 226.

Зокрема, законопроект передбачав, що український суд, який розглядає клопотання про примусове виконання рішень іноземного суду, зобов’язаний припинити розгляд, якщо в Україні порушується кримінальна справа, пов’язана з цим рішенням іноземного суду або розглядається цивільний позов у цій справі.

Окрім цього, законопроект передбачав, що в разі, якщо виконання рішення іноземного суду може загрожувати національній безпеці, у тому числі енергетичній, клопотання про надання дозволу на примусове виконання такого рішення не підлягає задоволенню українським судом.

Ініціатор законопроекту – депутат Ради Арсеній Яценюк (фракція Блоку “Наша Україна – Народна Самооборона”).

Як повідомлялося, 8 червня Стокгольмський арбітраж зобов’язав “Нафтогаз Україні” повернути RosUkrEnergo 11 мільярдів кубометрів природного газу і надати додатковий об’єм газу у розмірі 1,1 мільярдів кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

На початку 2010 року суд, прийнявши попереднє рішення, зобов’язав “Нафтогаз” повернути 197 мільйонів доларів RosUkrEnergo в рамках суперечки між компаніями відносно виконання контрактів з продажу, покупки, транзиту і зберігання газу.

Теги:

рішення іноземного суду

Джерело:

Подробности

Залиште коментар