Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада не дозволила скасовувати небезпечні для України рішення іноземних судів

18

Верховна рада відмовилася законодавчо передбачити право українських судів зупиняти виконання вирішень іноземних судів, якщо ті несуть загрозу національній і, у тому числі, енергетичній безпеці країни. За прийняття в першому читанні законопроекту №6544 “Про внесення змін в Цивільно- процесуальний кодекс” проголосували 62 депутати при мінімально необхідних 226.

Зокрема, законопроект передбачав, що український суд, який розглядає клопотання про примусове виконання рішень іноземного суду, зобов’язаний припинити розгляд, якщо в Україні порушується кримінальна справа, пов’язана з цим рішенням іноземного суду або розглядається цивільний позов у цій справі.

Окрім цього, законопроект передбачав, що в разі, якщо виконання рішення іноземного суду може загрожувати національній безпеці, у тому числі енергетичній, клопотання про надання дозволу на примусове виконання такого рішення не підлягає задоволенню українським судом.

Ініціатор законопроекту – депутат Ради Арсеній Яценюк (фракція Блоку “Наша Україна – Народна Самооборона”).

Як повідомлялося, 8 червня Стокгольмський арбітраж зобов’язав “Нафтогаз Україні” повернути RosUkrEnergo 11 мільярдів кубометрів природного газу і надати додатковий об’єм газу у розмірі 1,1 мільярдів кубометрів як неустойку за порушення умов контракту.

На початку 2010 року суд, прийнявши попереднє рішення, зобов’язав “Нафтогаз” повернути 197 мільйонів доларів RosUkrEnergo в рамках суперечки між компаніями відносно виконання контрактів з продажу, покупки, транзиту і зберігання газу.

Теги:

рішення іноземного суду

Джерело:

Подробности

Комментарии