Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада направила закон про рекапіталізацію банків на друге читання

0 15

Верховна Рада вирішила направити на повторне друге читання розроблений Кабінетом Міністрів законопроект №4630 про порядок фінансового оздоровлення банків. За таке рішення проголосували 399 депутатів при необхідних 226, передають «Українські новини».

Даний законопроект передбачає, зокрема, введення спрощеного порядку реорганізації банків, передачі їх активів і пасивів, зменшення статутного капіталу банку при виконанні плану фінансового оздоровлення в рамках процедури тимчасової адміністрації.

Згідно із законопроектом, тимчасовий адміністратор банку може з метою капіталізації банку за участю держави за узгодженням з НБУ приймати рішення про збільшення або зменшення статутного капіталу банку.

Законопроект встановлює особливий порядок зменшення статутного фонду банку у випадку, якщо розмір його капіталу менше статутного фонду і планується участь держави у рекапіталізації банку.

«Передбачається, що, на відміну від загального порядку, таке зменшення капіталу не вимагає згоди кредиторів і не несе за собою виникнення у них права вимагати дострокового припинення або виконання відповідних зобов’язань і відшкодування ним збитків», – йдеться в пояснювальній записці.

Законопроект також передбачає, що обмін інформацією між НБУ і Мінфіном щодо банків, у рекапіталізації яких приймає участь держава, здійснюється без врахування порядку розкриття банківської таємниці.

Нагадаємо, 6 липня Кабінет Міністрів рекапіталізував Укргазбанк і Родовід Банк облігаціями на загальну суму 5,9 млрд. грн., тоді як 3 липня банк «Київ» отримав 3,6 млрд. грн.

25 червня Рада прийняла законопроект №4630 у першому читанні.

10 червня Кабмін затвердив остаточне рішення про рекапіталізацію за участю держави Укргазбанку, банку «Київ» і Родовід Банку.

Джерело:

proUA

Залиште коментар