Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада хоче заборонити відраховувати студентів без згоди органу студентського самоврядування

0 13

Верховна Рада має намір дозволити відрахування студентів винятково за згодою органу студентського самоврядування.

За ухвалення в першому читанні законопроекту № 1280 «Про внесення змін до Закону України «Про вищу освіту» у вівторок проголосували 326 депутатів при необхідних 226.

У пояснювальній записці до законопроекту самоврядування студентів і аспірантів визначається як безпосередній механізм захисту прав і реалізації їх законних інтересів як споживачів послуг у сфері освітньої діяльності, створюючи, таким чином, необхідні умови для втілення закріпленого 53 статтею Конституції права громадян на освіту.

Рада має намір надати керівникові учбової установи право відрахування студента винятково за згодою на це органу студентського самоврядування.

Також, згідно тексту законопроекту, виборні представники студентів, курсантів і аспірантів повинні входити до складу вченої ради вищого учбового закладу, їх квота повинна складати не менше 15% від загальної кількості складу ради.

Передбачається, що виборні представники студентів, курсантів і аспірантів обиратимуться органом студентського самоврядування.

Представники студентів, курсантів і аспірантів, згідно законопроекту, повинні бути представлені і в найвищому колегіальному органі цивільного самоврядування учбової установи.

Також передбачається, що орган студентського самоврядування, який діє на рівні всього вищого учбового закладу або його окремого підрозділу, може мати юридичний статус.

Виключно за згодою такого органу у ВУЗі можуть прийматися рішення про відрахування студента, переведенні студента на навчання за державним замовленням, навчання за контрактом; ухвалення рішення про призначення заступника декана, який відповідає за роботу зі студентами; рішення про поселення або виселення студента з гуртожитку.

Згідно законопроекту, фінансування студентського самоврядування повинне забезпечуватися вченою радою ВУЗу і повинно складати не менше 1% бюджету відповідного ВУЗу.

Нагадаємо, в січні 2008 року депутати Ради Микола Томенко і Євген Суслов (обидва – фракція блоку Юлії Тимошенко) запропонували парламенту дозволити відрахування студентів винятково за згодою органу студентського самоврядування.

Джерело:

proUA

Залиште коментар