Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада хоче встановити кримінальну відповідальність за монопольну змову

0 20

Верховна Рада має намір встановити кримінальну відповідальність за узгоджені антиконкурентні дії.

За прийняття в першому читанні запропонованого Кабінетом Міністрів законопроекту №3577 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за антиконкурентні узгоджені дії» проголосували 232 депутати при необхідних 226.

Рада має намір виключити з Адміністративного кодексу статтю про відповідальність за узгоджену антиконкурентну діяльність у вигляді штрафів до 15 неоподатковуваних податком мінімумів (255 гривень) для керівників підприємств і до 30 даних мінімумів (450 гривень) – для підприємців-фізосіб.

Замість такої міри парламент має намір встановити кримінальну відповідальність за монопольну змову (наразі існує кримінальна відповідальність тільки за примус до монопольної змови).

Зокрема – встановити покарання за монопольну змову у вигляді штрафу у розмірі 1-5 тис. неоподатковуваних податком мінімумів (17-85 тис. гривень), або у вигляді позбавлення волі на термін до 6 років з позбавленням права займатися певною діяльністю до 3 років, а в разі повторної змови – позбавлення волі на термін від 3 до 7 років без права займатися певною діяльністю до 3 років.

Крім того, Рада має намір встановити відповідальність за примус до змови у вигляді позбавлення волі на термін до 6 років з позбавленням права займатися певною діяльністю до 3 років (зараз від 2 до 5 років), а в разі повторного скоєння даного злочину – на термін від 3 до 7 років без права займатися певною діяльністю до 3 років (зараз – від 3 до 6 років).

Кабмін обгрунтовує пропоновані зміни в законодавство тим, що адміністративна відповідальність за монопольну змову не відповідає важкості злочину, тим більше що розмір штрафів для керівників підприємств набагато поступається вигоді від скоєння цього злочину.

Уряд також передбачив звільнення від відповідальності за змову того, хто раніше за інших ще до залучення його до розслідування повідомить про змову, за умови, що ця людина не є організатором змови і максимально сприятиме слідству.

Нагадаємо, на початку 2008 року з ініціативою введення кримінальної відповідальності за монопольну змову виступав тодішній голова АМКУ Олексій Костусев, на підтримку ініціативи виступила прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

У грудні 2008 року Кабмін вніс даний законопроект в Раду, а у квітні Комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендував парламенту прийняти його в першому читанні.

Джерело:

proUA

Залиште коментар