Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада гуманізувала систему виконання покарань

0 19

Верховна Рада гуманізувала систему виконання покарань.

За ухвалення в другому читанні в цілому законопроекту «Про внесення змін до Кримінального і Кримінально-процесуального кодексів України щодо гуманізації кримінальної відповідальності» проголосували 238 депутатів при необхідних 226.

Закон передбачає надання судам ширшої можливості винесення індивідуального покарання з урахуванням обставин конкретного злочину, пом’якшення покарання неповнолітнім, зниження кількості злочинів, за які передбачена кримінальна відповідальність і розширення альтернативних видів покарання за злочини, скоєні без обтяжуючих обставин (крадіжка, грабіж, незаконне володіння транспортними засобами).

Зокрема закон передбачає розширення можливостей звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з розкаянням або примиренням винного з потерпілим у разі скоєння ним злочинів з необережності середньої тяжкості.

Також закон розширює кількість видів покарань, альтернативних позбавленню свободи, які застосовуватимуться судами, і доповнює кількість обставин, які пом’якшують покарання.

Як повідомлялося, цей законопроект розробило Міністерство юстиції, його схвалив урядовий комітет з питань правової політики і оборони.

Гуманізація системи виконання покарань є одним із зобов’язань України перед Радою Європи.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар