Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Парламент ухвалив закон про окуповані території

0 18

Народні депутати у другому читанні підтримали законопроект № 4473-1 “Про забезпечення прав і свобод громадян на тимчасово окупованій території України”. За відповідне рішення проголосували 228 нардепів.

Згідно з законом, тимчасово окупована територія є невід’ємною частиною території України, на яку поширюється дія Конституції та законів України.

“Громадянам України гарантується дотримання у повному обсязі їхніх прав і свобод, передбачених Конституцією України, у тому числі соціальних, трудових, виборчих прав та права на освіту, після залишення ними тимчасово окупованої території”, – йдеться у документі.

Так, закон визначає, що тимчасово окупованою територією України є:

– територія Автономної Республіки Крим та міста Севастополь;

– внутрішні води і територіальне море України, його дно і надра, на яких Україна здійснює суверенітет, континентальний шельф і виключна економічна зона, де Україна у відповідності зі своїм законодавством користується фіскальними, санітарними, імміграційними та митними правами, а в особливій економічній зоні і на континентальному шельфі – суверенними правами і юрисдикцією;

– підводний простір в межах територіального моря;

– повітряний простір, розташований над зазначеною територією.

Під час проведення виборів Президента України, народних депутатів України, всеукраїнського референдуму голосування громадян України на тимчасово окупованій території не організовується і не проводиться.

“Громадянам України, які проживають на тимчасово окупованій території, створюються умови для вільного волевиявлення під час виборів Президента України, народних депутатів України та всеукраїнського референдуму на іншій території України”, – йдеться у законі.

Державні органи та органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до Конституції та законів України, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території діють лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Діяльність будь-яких органів, їх посадових осіб на тимчасово окупованій території вважається незаконною, якщо ці органи створені чи призначені у порядку, не передбаченому законодавством України.

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар