Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада спростила реєстрацію та облік платників податків

0 55

Верховна Рада України спростила реєстрацію й облік платників податків. За прийняття в цілому відповідного законопроекту проголосувало 239 депутатів за мінімально необхідних 226.

Документ передбачає внесення низки змін до Податкового кодексу: скорочення строку повідомлення банками податкових органів про відкриття рахунків платників податків з трьох робочих днів до не пізніше ніж наступного робочого дня; скасування необхідності отримання свідоцтв про реєстрацію платника ПДВ; звільнення платників податків від обов’язкового повідомлення контролюючих органів про зміну їхніх даних, якщо такі дані внесено в єдиний держреєстр юросіб і фізосіб-підприємців.

Прийнятий закон також передбачає, що анулювання реєстрації платника єдиного податку може здійснюватися у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох кварталів поспіль.

При цьому, у разі анулювання реєстрації платника єдиного податку за рішенням податкових органів суб’єкт господарювання може знову перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів.

За даними Міністерства доходів і зборів, свідоцтво платника ПДВ уже з початку наступного року буде замінено випискою з відкритого реєстру, до якого всі платники будуть мати вільний і безкоштовний доступ.

Певні спрощення передбачено й для інших категорій платників.

Так, кожен підприємець, який не платить ПДВ, отримає право бути платником єдиного податку відразу після реєстрації.

Обов’язок платника повідомляти контролюючі органи про зміни у своїх даних буде скасовано, а державні установи будуть самостійно отримувати необхідні відомості в Єдиному реєстрі юридичних осіб і фізичних осіб – підприємців.

Додамо, що даний законопроект було зареєстровано у парламенті 17 травня і прийнято Радою в першому читанні 8 жовтня.

Додамо, що Міністерство доходів і зборів має намір у жовтні-грудні перевірити 1,3 тис. підприємців. У 2013 році міністерство планово перевірило 3,9 тис. підприємств, що на 2,5 тис. менше, ніж минулого року.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар