Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рада продовжила мораторій на перевірки бізнесу до 31 грудня 2017

0 23

 

Верховна Рада прийняла в цілому законопроект, що передбачає продовження мораторію на проведення перевірок бізнесу до 31 грудня 2017 року.
“За” законопроект №3153 проголосувало 235 народних депутата.
Згідно з документом, на законодавчому рівні вводиться повне обмеження на проведення планових заходів із здійснення державного нагляду в 31 грудня 2017 (крім проведення планових заходів Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України в частині перевірки безпечності та якості харчових продуктів).
Також вводяться обмеження на позапланову перевірку, яка може бути проведена тільки на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання його законних прав. Таке звернення повинно бути розглянуто та погоджено ДРС.
Таким чином для громадян забезпечується можливість захисту своїх прав в разі їх порушення. Одночасно вводиться механізм захисту бізнесу від необґрунтованих перевірок контролюючими органами.
Також законодавчою ініціативою передбачена повна публічність механізму узгодження ДРС і обов’язкова вимога до початку проведення заходів державного нагляду оприлюднити на офіційному сайті ДРС дозвіл на їх проведення.
Передбачається залишити також можливість проведення органами державного нагляду позапланових перевірок з дозволу Кабміну; за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду про проведення заходу державного нагляду за його бажанням; за рішенням суду.
Відповідно до закону, винятками для регулювання закону можуть бути тільки такі органи: НКРЕКП, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, УКРІНФОРМ, Державна фінансова інспекція та її територіальні органи, Державна служба експортного контролю України, Державна інспекція ядерного регулювання України та її територіальні органи, державна авіаслужба, НБУ, АМКУ.

 

Залиште коментар