Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рішення Львівської облради експерти вважають законним

0 22

Учора, 17 грудня, Львівська облрада повернула собі повноваження, делеговані обласній держадміністрації, а також відмовила їй в оренді приміщень з початку 2014 року. Глава ОДА Олег Сало має намір оскаржити таке рішення в суді, однак, на думку експертів, в діях депутатів немає нічого протизаконного. Про це повідомляє КоммерсантЪ-Украина.

За припинення договірних відносин з ОДА, яка орендує в облради робочі приміщення, проголосували 64 з 116 депутатів. Згідно з прийнятим документом, управлінню майном спільної власності Львівської облради доручається “вжити вичерпних заходів щодо припинення договірних відносин та виселення з 1 січня 2014 року Львівської ОДА з орендованих приміщень”.

Рішення про відкликання повноважень облради, які відповідно до закону «Про місцеве самоврядування в Україні» були делеговані ОДА, отримало підтримку 66 депутатів. Зокрема, до повноважень належать затвердження маршрутів і графіків руху місцевого пасажирського транспорту, координація діяльності місцевих землевпорядних органів, підготовка пропозицій до проекту держбюджету.

Ще одним рішенням було створено виконавчий комітет облради, серед функцій якого, крім іншого, управлінням установами та організаціями комунальної власності.

Втім, голова Львівської облдержадміністрації Олег Сало заявив, що “ніхто виселятися не має наміру”, а всі служби продовжать працювати у встановленому порядку. Представники ОДА вважають дії облради незаконними і мають намір оскаржити їх у суді.

Втім, на думку експертів, в подібних діях немає нічого протизаконного. Так, президент Інституту виборчого права Юрій Ключковський вважає, що ніяких важких наслідків для регіонів це не спричинило.

“Дійсно, облради мають право делегувати виконання деяких функцій ОДА. Однак якщо вони приймають подібні рішення, то можуть прийняти і протилежні. Якщо йдеться про позбавлення самоврядних повноважень, то облради можуть розмежувати їх з виконавчою владою і виконувати дані повноваження власними силами. Це просто розмежування державної влади та місцевого самоврядування”, – заявив він.

Крім того, члени парламентського комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування також не бачать порушення закону в діях депутатів облрад, проте розійшлися в оцінках їхніх рішень.

 “Позбавлення ОДА деяких повноважень зі сфери місцевого самоврядування цілком можливо, оскільки делегування, як і позбавлення повноважень – абсолютно нормальний процес. Вони могли цілком законно повернути собі право, наприклад, розпоряджатися землею і майном”, – прокоментував ситуацію народний депутат від Батьківщини Володимир Бондаренко.

У свою чергу нардеп-регіонал Анатолій Близнюк вважає таке рішення політичним і позбавленим сенсу.

Нагадаємо, що ініціатива депутатів Львівської облради не є новою. Так, рішення про позбавлення облдержадміністрації делегованих повноважень були прийняті Тернопільською та Івано-Франківською облрадою 6 і 10 грудня відповідно.

Джерело:

Коммерсантъ

Залиште коментар