Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Питання призначення голови Верховного суду зависло у повітрі

0 18

Затримку з обранням голови Верховного суду пов’язують з відсутністю кандидата, якому б довіряв президент Віктор Янукович і який мав би шанси виграти вибори.

Про це говорять джерела видання Комерсант-Україна у суддівських колах, а також представники парламентської опозиції. “В Партії регіонів і адміністрації президента не можуть визначитися із кандидатурою нового голови суду – у них виникли сумніви, наскільки керованим буде колишній кандидат на цю посаду Леонід Фесенко”, – заявив колишній перший заступник голови парламентського комітету з питань правосуддя Юрій Кармазін.

Зазначимо, що чинний голова ВСУ Петро Пилипчук подав у відставку в середині вересня 2012 року у зв’язку з досягненням граничного віку перебування на посаді судді – 65 років. 25 вересня Вища рада юстиції рекомендувала Верховній раді звільнити Пилипчука від посади судді, але це питання так і не потрапило до порядку денного Ради. Відставка Пилипчука дає старт обранню нового голови Верховного суду.

І за останні три місяці кількість претендентів на цю посаду зросла, повідомили джерела у суддівських колах. “Спочатку Віктор Янукович начебто схвалив Леоніда Фесенко, але його кандидатура не влаштовувала радника президента Андрія Портнова”, – розповів співрозмовник видання. Тепер, за його словами, в адміністрації глави держави шукають інших кандидатів – серед них суддя ВСУ, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Ігор Самсін і перший заступник голови ВСУ Ярослав Романюк.

У Партії регіонів у свою чергу заперечують, що в питанні відставки голови ВСУ Верховна рада керується політичними мотивами. “Не варто шукати підводні камені і політизувати дане питання, з вересня не було жодного засідання Ради, де розглядалися питання звільнення суддів. Відставка Петра Пилипчука буде прийнята після відповідного рішення погоджувальної ради лідерів депутатських фракцій”, – заявив заступник голови парламентського комітету з питань верховенства права та правосуддя Дмитро Шпенов.

Його колега по комітету Вадим Колесніченко також додав, що до них поки не прийшли документи з Верховного суду, що стосуються Петра Пилипчука.

Теги:

Верховний суд України

Джерело:

ТСН

Залиште коментар