Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Питання про самовідвід судді може бути вирішене до відкриття виробництва

0 54

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ в листі від 16.01.2013 р. № 10-72/0/4-13 серед іншого, роз’яснив процесуальні норми, що стосуються відведення судді, а також забезпечення позову.

ВССУ вказав, що з врахуванням принципу цивільного процесуального права – процесуальної економії (звільнення від невиправданих формальностей і процедур) – питання про самовідвід судді може бути вирішене до відкриття апеляційного виробництва у справі як шляхом винесення визначення про самовідвід судді, якому розподілена справа для розгляду, так і шляхом подачі відповідної заяви. Після цього справа підлягає повторному автоматичному розподілу без участі цього судді, згідно ст. 25 ЦПК.

Також визначено, що в разі хвороби або відсутності з іншої поважної причини на роботі судді, у виробництві якого знаходиться справа, заява про забезпечення позову розподіляється автоматизованою системою документообігу суду іншому судді, який може його розглянути, оскільки судді діють від імені суду (стаття 18 ЦПК). Про вжиття заходів забезпечення позову суд постановляє визначення, в якому вказує вигляд забезпечення позову і підстави його вибору, порядок виконання, розмір застави, якщо такий призначений. Копія визначення направляється заявникові і зацікавленим особам негайно після його винесення, а саме визначення залучається до справи, що знаходиться у виробництві судді, який повинен його розглянути.

Залиште коментар