Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Примарні пільги потерпілим від аварії на ЧАЕС

0 18

Місцеві та апеляційні суди області практично завалені позовами потерпілих унаслідок катастрофи на Чорнобилі. Вони вимагають перерахунку пенсій з дотриманням чинного законодавства України та належної виплати пільг, що передбачені законом. Це компенсації потерпілим дітям на харчування, оздоровлення, забезпечення ліками тощо. Чорнобильці нарікають, що пенсійний фонд та управління соціального захисту не поспішають виконувати рішення судів першої інстанції. «Якщо пенсійний фонд бодай частково виконує рішення, то соціальний захист узагалі їх не виконує. Кажуть, що коштів немає», – каже голова Львівської обласної організації «Союз Чорнобиль України» Всеволод Смеречинський.

Загалом законом передбачено близько півсотні різних пільг для чорнобильців, а от коштів до бюджету закладають удесятеро менше від потреби. Цікаво, що в Донецькій області проживає вдвічі більше потерпілих чорнобильців, ніж у Львівській, але Донеччина отримує на судові виплати вчетверо більше коштів, порівняв Смеречинський. За його словами, практично на всі виграні чорнобильцями судові справи пенсійний фонд подає апеляції, таким чином просто затягуючи час, вважає голова організації. При цьому витрачаються додаткові кошти на юристів.

У Львівському апеляційному адміністративному суді повідомили, що лише за минулий рік було винесено рішення у 650 справах щодо захисту прав чорнобильців, удвічі більше ще чекають на судовий розгляд. Позивачами переважно є пенсійний фонд та управління соцзахисту. Водночас голова Пенсійного фонду Львівщини Олександр Другов каже, що рішення виконують по мірі їхнього надходження, а чергові виплати заплановано ще цього місяця.

Окрім несправедливого, на думку чорнобильців, нарахування пенсій, вони стикаються також із потребою надавати докази їхнього перебування в зоні. Цього, зокрема, вимагає пенсійний фонд. В основному це проблема солдатів строкової служби, яких у ті дні відправляли в зону зараження, а письмових наказів не давали, тому й архівних документів немає, розповідає Смеречинський: «Через самбірських полк пройшло чотири тисячі людей, і більшість з них не мають архівних довідок. Приміром, в одній довідці пише: «виїзд на об’єкт – крівля третього енергоблоку». Ви можете уявити, що це таке, коли четвертий був зруйнований? А у фонді кажуть: у нас такого пункту не має».

Через складну ситуацію в державі з виплатами заборгованостей чорнобильцям, область планує прийняти свою стратегічну програму допомоги. Загалом на Львівщині проживає понад 11 тисяч потерпілих у катастрофі, їхня чисельність за останніх 10 років зменшилася майже на 20 відсотків.

Теги:

соціальні виплати

Залиште коментар