Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Проти судді Печерського райсуду Києва порушено кримінальну справу

18

Прокуратура Києва порушила кримінальну справу проти судді Печерського районного суду за винесення свідомо неправосудних рішень.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури.

В ході чергової перевірки прокуратура встановила, що суддя Печерського суду визнав за 43 громадянами право власності на 4,3 га на Французькому бульварі в Одесі.

Тим самим суддя порушив вимоги Цивільного процесуального кодексу, який передбачає, що позови щодо нерухомості пред’являються по місцезнаходженню майна.

Крім того, суддя, перевищивши свої службові повноваження, незаконно змінив цільове призначення землі з рекреаційної, на землю для будівництва житлового будинку і господарських об’єктів.

Прокуратура подала скаргу до апеляційного суду Києва на це рішення, і суд визнав його незаконним.

Крім того, цей же суддя застосував таку ж схему ще для 2,4 га землі в Одесі.

У зв’язку з цим прокуратура порушила кримінальну справу за частиною 1 статті 375 Кримінального кодексу за винесення свідомо неправосудних рішень.

Окрім цього, прокуратура з’ясувала, що Управління земельних ресурсів в Дергачівському районі Харківської області зареєструвало на підставі рішення цього судді право власності на земельну ділянку площею 70 га за фірмою «Вікторія», тоді як на запит прокуратури суд надав інше рішення у цій справі.

Цивільна справа, на підставі якої з’явилися два взаємовиключні рішення суду, була вкрадена під час направлення в апеляційну інстанцію.

Тому прокуратура також порушила кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених частями 1 і 3 статті 358 Кримінального кодексу, – підробка і використання підробленого рішення суду, частиною 1 статті 357 – крадіжка цивільної справи, і частиною 4 статті 190 – шахрайське заволодіння земельною ділянкою 70 га вартістю 5 млн. гривень.

Нагадаємо, у жовтні 2008 року прокурор Київської області Олександр Гардецький виступив за перевірку діяльності суддів Печерського районного суду Києва.

Джерело:

proUA

Комментарии