Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Проти судді Печерського райсуду Києва порушено кримінальну справу

0 18

Прокуратура Києва порушила кримінальну справу проти судді Печерського районного суду за винесення свідомо неправосудних рішень.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби прокуратури.

В ході чергової перевірки прокуратура встановила, що суддя Печерського суду визнав за 43 громадянами право власності на 4,3 га на Французькому бульварі в Одесі.

Тим самим суддя порушив вимоги Цивільного процесуального кодексу, який передбачає, що позови щодо нерухомості пред’являються по місцезнаходженню майна.

Крім того, суддя, перевищивши свої службові повноваження, незаконно змінив цільове призначення землі з рекреаційної, на землю для будівництва житлового будинку і господарських об’єктів.

Прокуратура подала скаргу до апеляційного суду Києва на це рішення, і суд визнав його незаконним.

Крім того, цей же суддя застосував таку ж схему ще для 2,4 га землі в Одесі.

У зв’язку з цим прокуратура порушила кримінальну справу за частиною 1 статті 375 Кримінального кодексу за винесення свідомо неправосудних рішень.

Окрім цього, прокуратура з’ясувала, що Управління земельних ресурсів в Дергачівському районі Харківської області зареєструвало на підставі рішення цього судді право власності на земельну ділянку площею 70 га за фірмою «Вікторія», тоді як на запит прокуратури суд надав інше рішення у цій справі.

Цивільна справа, на підставі якої з’явилися два взаємовиключні рішення суду, була вкрадена під час направлення в апеляційну інстанцію.

Тому прокуратура також порушила кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених частями 1 і 3 статті 358 Кримінального кодексу, – підробка і використання підробленого рішення суду, частиною 1 статті 357 – крадіжка цивільної справи, і частиною 4 статті 190 – шахрайське заволодіння земельною ділянкою 70 га вартістю 5 млн. гривень.

Нагадаємо, у жовтні 2008 року прокурор Київської області Олександр Гардецький виступив за перевірку діяльності суддів Печерського районного суду Києва.

Джерело:

proUA

Залиште коментар