Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Протягом минулого року прокуратура розглянула 16 справ щодо рейдерства

0 11

Усього впродовж минулого року у провадженні слідчих органів прокуратури перебувало 15 кримінальних справ про злочини, віднесені до тих, що мають ознаки рейдерства. За результатами проведеного досудового слідства 5 кримінальних справ про злочини зазначеної категорії направлені з обвинувальним висновком до суду. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Зокрема, прокуратурою міста Києва 11.05.2011 направлено до суду справу за обвинуваченням 4 осіб, які у складі організованої групи, використовуючи підроблені документи, заволоділи акціями Агентства «Союздрук» на загальну суму понад 6,2 млн. грн., а також вчинили замах на заволодіння активами товариства загальною вартістю понад 26 млн. грн. Обвинувачені у цих справах перебувають під вартою. Судовий розгляд триває.

Упродовж 2011 року з постановленням судових рішень розглянуто 6 кримінальних справ про злочини, пов’язані з рейдерством, стосовно 11 осіб, при цьому з постановленням обвинувального вироку розглянуто 5 справ стосовно 8 осіб, 3 особи засуджено до покарання у виді реального позбавлення волі.

Так, вироком Шосткінського міськрайонного суду від 02.08.2011 двох осіб засуджено до 5 років позбавлення волі кожного. Вказані особи підробивши документи, незаконно внесли зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб щодо керівника ТОВ «Алькор» та із застосуванням насильства проникли на територію виробничого кооперативу «Старт», протидіяли його законній господарській діяльності та пограбували. Ухвалою Апеляційного суду Сумської області від 05.01.2012 постановлений вирок залишено без змін.

Нагадаймо, директор Антирейдерського союзу підприємців Андрій Семидідько влітку минулого року називав значно більші цифри рейдерських захоплень в Україні. Він говорив про те, що на території України працюють 10-12 груп, які професійно займаються рейдерством,. А у базі даних союзу налічувалось близько 830 справ, які пов’язані були із силовим захопленням підприємств проти волі його власників. За словами А. Семидідька за останні 5 років рейдерство торкнулось близько 3,5 тисяч підприємств.

Теги:

рейдерство, ГПУ

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар