Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Проти оточення Януковича у Швейцарії розслідують сім кримінальних справ

0 19

Проти українців, що опинилися у “чорному списку” Швейцарії, зараз розслідують сім кримінальних справ. Екс-президента України Віктора Януковича та його соратників підозрюють у відмиванні грошей. Про це повідомив глава департаменту міжнародного права МЗС Швейцарії Валентин Цельвегер.

Він підкреслив, що “Швейцарія має достатньо досвіду заморожування активів диктаторів та повернення їх до країн походження”. За його словами, за останні чверть століття швейцарська влада повернула Нігерії, Перу, Гаїті та іншим країнам, у середньому, від чотирьох до п’яти мільярдів швейцарських франків. У наявних кримінальних справах щодо українців застосовують саме ці механізми.

Цельвегер зазначив, що, враховуючи ситуацію, яка склалася в Україні, а саме – “хронічну корупцію”, – швейцарські банки зараз дуже обережно приймають українські вклади.

Представник швейцарського зовнішньополітичного відомства нагадав, що рішення про заморожування активів Януковича і його соратників було прийнято ще 26 лютого. Він звернув увагу на те, що вперше блокування рахунків відбулося так швидко. За словами Цельвегера, така квапливість необхідна для того, щоб зберегти інформацію для слідства і власне гроші, щоб повернути їх народу, у якого їх було вкрадено.

Нагадаємо, Швейцарія повідомила про прогрес у розслідуванні справ проти екс-президента України Віктора Януковича і його соратників. Швейцарські банки заморозили 137 млн євро (193 млн дол., або близько 170 млн швейцарських франків). Так, за розпорядженням уряду було заблоковано 55 млн євро. Згодом прокуратура додала до цієї суми ще 82 млн євро.

В кінці лютого швейцарська влада опублікувала список з 20 осіб, чиї кошти було заморожено в банках країни.

До списку, зокрема, потрапили Віктор Янукович, екс-прем’єр Микола Азаров і колишній генпрокурор Віктор Пшонка. У березні влада Швейцарії вирішила заморозити кошти на рахунках ще дев’яти колишніх українських чиновників та їхніх родичів.

Залиште коментар