Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Пропонується заборонити застосування деяких запобіжних заходів до ряду осіб

0 27

У парламенті зареєстрований законопроект № 4752-1 про внесення змін до частини п’ятої статті 176 Кримінального процесуального кодексу (ініціатор – народний депутат Ю. Чижмарь, РПЛ).

Пропонується встановити, що запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання, особистої поруки, домашнього арешту, застави не можуть бути застосовані до посадових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище (судді, прокурори, слідчі і ін., Президент, Прем’єр-міністр, Генеральний прокурор , голова Нацбанку і ін.), які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні корупційних діянь – прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди (ч.3,4 ст.368 Кримінального кодексу).

На думку автора, це унеможливить під час досудового розслідування і судового провадження застосування, в першу чергу, застави до корупціонерів, що зараз викликає в суспільстві негативний резонанс.

Крім того, з огляду на проведення АТО, запропоновано заборонити застосовувати зазначені запобіжного заходу і щодо осіб, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні кваліфікованих злочинів, пов’язаних з викраденням вогнепальної зброї і бойових припасів, військової техніки та військового майна (ч.3 ст.262 та ч.3 , 4 ст.410 КК).

Даний законопроект є альтернативним до законопроекту № 4752 (ініціатор – нардеп А. Яценко, Відродження), яким пропонується заборонити застосовувати зазначені запобіжного заходу до осіб, підозрюваним або обвинуваченим у скоєнні злочинів, що мають характер особливо суспільно небезпечних діянь – умисне вбивство, згвалтування, розбій, злочини в сфері обігу наркотичних засобів, злочини проти здоров’я населення і т.д.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар