Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Пропонується, щоб тільки опозиція подавала кандидатури голів деяких комітетів

0 28

У парламенті зареєстрований законопроект № 5284 «Про внесення змін до Закону України «Про комітети Верховної Ради України» (відносно прав опозиції)» (автор – нардеп Юрій Мірошниченко, Опоблок).

У законопроекті запропоновано встановити механізм надання фракціями (групами), які не входять до коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді, пропозицій щодо кандидатур на посади голів комітетів, до предметів відання яких належать питання запобігання та протидії корупції, прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, регламенту, свободи слова, а також кандидатури на посаду голови спеціальної контрольної комісії з питань приватизації.

Таким чином, пропонується закріпити виключне право опозиції подавати пропозиції щодо кандидатур на посади голів вищезазначених комітетів, а також на посаду голови спеціальної контрольної комісії з питань приватизації.

Згідно з проектом, фракції і групи подають пропозиції за вищевказаними кандидатур у такому порядку:

– Фракція (група), що має найбільшу кількість членів, за своїм рішенням вносить пропозицію про підходящої кандидатури на одну посаду;
– Фракція (група), що має другу за чисельністю кількість членів, вносить пропозицію про підходящої кандидатури на одну посаду з переліку залишилися;
– Фракція (група), що має третю за чисельністю кількість членів, вносить пропозицію про підходящої кандидатури на одну посаду з переліку залишилися і т.д.

Якщо після подачі по одній пропозиції від усіх фракцій і груп, що не входять в коаліцію, залишилися комітети, на посади глав яких не представлені пропозиції, подання відповідних пропозицій триває, починаючи з фракції (групи), що має найбільшу кількість членів.

У разі відмови будь-якої фракції (групи) подавати пропозицію на посаду голови комітету відповідну пропозицію представляє наступна за чисельністю фракція (група).

У разі відкликання голови комітету, дострокового припинення повноважень народного депутата, який був головою комітету, іншого припинення повноважень голови комітету, кандидатуру на посаду голови цього комітету може подавати тільки тією фракцією (група), яка вносила пропозицію про обрання на посаду голови відповідного комітету, при умови, що вона на день подачі такої пропозиції зареєстрована в Апараті ВР і не входить в коаліцію, інакше відповідну пропозицію подає фракція (група), що має найбільшу кількість членів.

Фракції (групи), що не входять в коаліцію, згідно із законопроектом також беруть участь в розподілі посад голів інших комітетів, перших заступників, заступників голів, секретарів та членів комітетів в порядку з дотриманням квот, визначених Регламентом ВР і з урахуванням посад, отриманих відповідно до вищевказаним порядком.

У пояснювальній записці говориться, що прийняття таких змін сприятиме посиленню гарантій опозиційної діяльності, підвищенню відповідальності в роботі фракцій і груп, що не входять в коаліцію, а також наблизить Україну до європейських стандартів парламентаризму.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар